Участь у засіданні європейського консорціуму з педіатричного болю

conferenceДиректор Медичного інституту, доцент кафедри педіатрії Лобода А.М. 8-9 червня 2017 р. в м. Барі (Італія) прийняв участь у роботі європейського консорціуму з педіатричного болю. Експерти з 10 країн обговорили питання патогенезу, діагностики та лікування болю у педіатричних пацієнтів, зокрема застосування нестероїдних протизапальних засобів, аналогів гамма-аміномасляної кислоти та наркотичних анальгетиків. Участь українських експертів у заході дозволить поширити в Україні європейський досвід та терапевтичні підходи щодо аналгезії в педіатрії.

Стажування за кордоном співробітника кафедри

fotocertificatНаприкінці квітня 2017 року директор Медичного інституту, доцент кафедри педіатрії Лобода А.М. пройшов стажування з дитячої гематології/ онкології в Open Medical Institute (Зальцбург, Австрія). Протягом тижня 33 учасники з 19 країн прослухали лекції з актуальних питань дитячої гематології та онкології, взяли участь у 3 робочих столах, присвячених практичним аспектам зазначених розділів педіатрії, та зробили презентацію власного клінічного випадку. У якості лекторів були запрошені провідні вчені дитячої лікарні             м. Філадельфія (США) та австрійські гематологи та онкологи Віденьського медичного університету. Отримані знання дозволять підвищити рівень клінічної майстерності та будуть застосовані при викладанні педіатрії студентам Медичного інституту СумДУ.

Інформацію щодо педіатричних шкіл СумДУ розміщено у Інформаційному віснику Європейської педіатричної асоціації

EPA2EPA1EPA3

У черговому номері (№23) Інформаційного вісника Європейської педіатричної асоціації та Спілки Національних Європейських педіатричних товариств та асоціацій (European Paediatric Association, the Union of National European Paediatric Societies and Associations (EPA/UNEPSA) розміщено матеріали щодо педіатричних шкіл Сумського державного університету. Публікація підготовлена доцентом кафедри педіатрії з курсом медичної генетики Лободою А.М. та стала можливою завдяки співпраці з віце-президентом ЕРА/UNEPSA проф. Massimo Pettoello-Mantovani, головою наукової ради EPA-UNESPA Jochen Ehrich та редактором бюлетеня Julije Mestrovic.

Повідомлення сприятиме поширенню інформації щодо стану педіатричної науки в СумДУ та налагодженню контактів із європейськими партнерами. Більш детально з матеріалом можна ознайомитися за посиланням http://www.epa-unepsa.org/?q=content/newsletter-october-2016-issue-23.